Zabawa karnawałowa

        Karnawał to czas radości i zabawy. W Polskiej Szkole im. Feliksa Konarskiego w Des Plaines okres ten rozpoczęli najmłodsi uczniowie. W sobotę 18 stycznia 2014 roku od samego rana w progi szkoły wkraczali roztańczonym krokiem bohaterowie znanych baśni, bajek, legend i filmów animowanych.

Dziewczynki najchętniej przebierały się w stroje księżniczek, dam dworu i wróżek, zaś chłopcy wybierali stroje Batmana, Spidermana, pirata albo kowboja. Nie zabrakło też zwierzątek takich jak: świnka, smok czy kot. 

Zabawa odbyła się w pięknie przystrojonej sali, o wystrój  której zadbali rodzice przedszkolaków. Pośród kolorowych baloników, serpentyn i bibułkowych dekoracji rozpoczął się bal. Przy rytmach znanych i lubianych melodii: „Woogie Boogie”,  „Makarena”, „Lambada” , „Kaczuszki” i wielu innych, bawiły się dzieci wspólnie z rodzicami  i nauczycielkami klas przedszkolnych.


Po krótkiej przerwie na posiłek i odpoczynek  nadszedł czas na kolejne niespodzianki.


Przybyli specjalnie zaproszeni goście z krainy baśni i bajki: królewna Śnieżka i Sponge Bob. Dzieci
z zaciekawieniem słuchały bajek, oglądały magiczne sztuczki i z ogromnym zaangażowaniem brały udział w konkursach i quizach.

Na koniec każde dziecko dostało drobny upominek oraz balonik. Ten niezwykły bal na długo pozostanie w pamięci uczestników.
        Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji zabawy oraz pani  Marzenie Zychowskiej za ufundowanie poczęstunku dla dzieci.

                                                                                                                          Małgorzata Jagoda