Wydarzenia z naszym udziałem

W minionych tygodniach uczniowie i nauczyciele szkoły im. Feliksa Konarskiego brali udział w dwóch wydarzeniach kulturalnych zorganizowanych przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Chicago. 
Pierwszy z nich to XIX Konkurs Recytatorski, którego finały odbyły się 2 lutego w Polskiej Szkole Parafialnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. 
Naszą Szkołę reprezentowali
– Mateusz Niewiarowski – Grupa I – wiersz Jana Brzechwy „Żuk i biedronka” 
– Michalina Brożek – grupa IV – wiersz Ryszarda Kiersnowskiego „ Jedyna prawda”  
– Alexandra Siek – grupa V – wiersz Władysława Broniewskiego „Bagnet na broń”

Michalinka zajęła w swojej grupie III miejsce. Gratulujemy!

Oprócz dyplomów, upominków i nagród nasza trójka uczniów wyniosła z udziału w konkursie wiele interesujących doświadczeń. Nie odstraszyła ich rywalizacja z  koleżankami i kolegami z innych szkół. Wprost przeciwnie, zamierzają wziąć udział w kolejnych edycjach konkursu recytatorskiego.

  ***

W 2011 roku dzień  1 marca został ogłoszony Narodowym Dniem Pamięci Żolnierzy Wyklętych . Z tej okazji w niedzielę 

2 marca w Ośrodku Jezuickim w Chicago odbył się wzruszający koncert zlożony  z piosenek, recytacji, muzyki, pokazu mulitimedialnego oraz informacji historycznych. Wykonawcami byli uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. 

Z Polskiej Szkoły im. Feliksa Konarskiego wystąpiły Anna Siek – komentarz historyczny, Alexandra Siek – recytacja i Joanna Szyszka, która zaśpiewała dwie piosenki: „Jedna chwila” oraz „Modlitwa dziewczyńska”. Nie zabrakło też przedstawicieli Szkoły wśród widowni.