Rok 2017/18 - Szkoła Językowa im. F. Konarskiego Des Plaines

Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum
 
 


Des Plaines, 9 lipca 2018 r.
 


Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

 
Wakacje w pełni i wielu z Was korzysta z wolnego czasu, pięknej pogody, odpoczywając na łonie natury. Co prawda, do rozpoczęcia nauki w polskiej szkole mamy jeszcze dwa miesiące, jednak chciałabym Państwa poinformować o najbliższych ważnych datach, aby można je wpisać do kalendarza.
 
1)     25 sierpnia – dodatkowe zapisy do szkoły połączone ze sprzedażą podręczników. Dziękujemy tym z Państwa, którzy już zapisali swoje dzieci podczas wiosennych zapisów. Jednocześnie informujemy, że cały czas można zapisywać do szkoły drogą korespondencyjną.
Karty i oświadczenia są do pobrania na szkolnej stronie internetowej: www.konarskips.org
 
2)     8 września – początek roku szkolnego. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 9.00 rano i jest to dzień regularnych zajęć szkolnych.
 
3)     23 września – szkolny piknik w Bussy Woods (Arlington Heights Rd & Higgins Rd
w Elk Grove Village). Już dzisiaj serdecznie zapraszamy całe rodziny i przyjaciół.
Będzie dobre domowe jedzenie, piwo,  wyśmienite słodkości, loteria, a dla dzieci wiele atrakcji
i zabaw. Rozpoczynamy Mszą św. o godz.11.00 rano.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość. Nasza szkoła otrzymała tzw. akredytację w stanie Illinois, a to oznacza, że uczniowie mogą starać się o kredyty za język obcy w szkołach amerykańskich.
 

Życzę udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji i do zobaczenia w sierpniu podczas zapisów
lub w dniu rozpoczęcia szkoły.
 
Pozdrawiam wakacyjnie,
 
Anna Siek, dyrektor Szkoły
 
 
 
                                                                                                                        
20 kwietnia 2018 r.
Drodzy Rodzice i Opiekunowie!                 
 
Przesyłam kilka ważnych informacji na najbliższe 5 sobót, jakie pozostały do końca roku szkolnego.
1) Zapisy na rok szkolny 2018/2019
 
W najbliższą sobotę, 21 kwietnia rozpoczynamy zapisy na rok szkolny 2018/19. Będą one trwały przez kolejne soboty aż do zakończenia szkoły, z wyjątkiem 5 maja, kiedy jedziemy na paradę 3-majową.
Karty wpisowe wraz z oświadczeniami można odebrać w szkole u p. Marty albo pobrać ze szkolnej strony internetowej: www.konarskips.org
 
Po 19 maja można zapisywać dzieci do szkoły korespondencyjnie, wysyłając wypełnione czytelnie karty, oświadczenia i opłatę na adres:
 
Konarski Polish School
5914 W. Byron
Chicago, IL 60634
 
2) 28 kwietnia nie będzie lekcji religii ze względu na konferencję klasyfikacyjną. Prosimy o punktualny odbiór dzieci o godz. 12.30.
Tego dnia uczniowie III klasy licealnej będą zdawać pisemny egzamin maturalny. Matura ustna zaplanowana jest na 12 maja. Naszym maturzystom życzymy powodzenia i zdania matury na 5!
 
3) Parada z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja
 
Jak co roku, weźmiemy udział w paradzie 3-majowej. Zbiórka na parkingu przed szkołą o godz. 9.00 rano,
a wyjazd o godz. 9.15. W sobotę uczniowie od klasy I wzwyż otrzymają Oświadczenia, prosimy o ich wypełnienie i przekazanie wychowawcom. Nasi najmłodsi uczniowie z grup: przedszkolnej i zerowej mogą jechać na paradę, ale tylko pod opieką rodziców lub dziadków. Apelujemy o stosowny ubiór na wyjazd,
ze względu na rangę uroczystości i warunki atmosferyczne.
 
4) 12 maja - wyjazd na polonijne cmentarze: św. Wojciecha i Maryhill
 
Uczniowie od kl. V wzwyż będą uczestniczyć w lekcji historii w terenie. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę o polskich miejscach pamięci – pomnikach opowiadać będzie nasz przewodnik, p. Iwona Gawłowski.
 
5) Bierzmowanie i I Komunia Święta
 
Uczniowie klasy II i VIII po dwuletnim okresie przygotowań przystąpią
w bazylice św. Jacka do poszczególnych sakramentów: ósmoklasiści
do Bierzmowania – 25 kwietnia, natomiast klasa II do I Komunii św. 12 maja.
 
6) 19 maja – zakończenie roku szkolnego
 
W związku z wizytą Pary Prezydenckiej i naszym wyjazdem na spotkanie do Parku Milenijnego zmieniona będzie formuła zakończenia roku szkolnego. Oficjalny program uroczystości ograniczymy do graduacji uczniów kl. VIII i maturzystów na sali gimnastycznej. Pozostali uczniowie otrzymają świadectwa w klasach
i będą mogli udać się do domu.
O szczegóły dotyczące tego dnia proszę pytać wychowawców poszczególnych klas.
 
7) Wielka prośba o wsparcie
 
Na koniec jeszcze wielka prośba o wsparcie dr. Tomasza Gintera, pracownika IPN, którego żona zmarła zostawiając czwórkę małych dzieci. Pan Tomasz jest twórcą wystaw i gier edukacyjnych promujących najnowszą historię Polski. Podczas pobytu w styczniu edukatorów z IPN mieliśmy warsztaty dla uczniów klas starszych, dostaliśmy również zestaw gier edukacyjnych, które nauczyciele będą wykorzystywać na lekcjach, by w sposób ciekawy przedstawiać tematy z historii Polski. Serdecznie proszę Państwa o poparcie tej akcji,
w którą włączyły się inne polonijne szkoły. Okażmy swoje serce i wsparcie dla rodziny pogrążonej w bólu. Datki w postaci symbolicznego dolara będzie można złożyć 28 kwietnia w szkole, wychowawczynie mogą
też zebrać w klasach.
 
Dziękuję za wsparcie i współpracę.
 
 
Anna Siek, dyrektor Szkoły
 
 
 

Des Plaines, 27 marca 2018 roku
 


Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

 
Rok szkolny szybkimi krokami zbliża do końca. Zostało niespełna 2 miesiące nauki. Oto kilka ważnych informacji na najbliższe tygodnie.
 

1.   Bezpieczeństwo uczniów na parkingu.
 
Bezpieczeństwo naszych uczniów jest naszym priorytetem, dlatego prosimy, abyście Państwo przyprowadzali rano dzieci do nauczyciela czekającego przed głównym wejściem do budynku szkolnego, a po zajęciach odbierali je bezpośrednio od niego. Nie chcemy, aby uczniowie wędrując między samochodami na parkingu, narażeni byli na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.
 

2.   Zapisy na nowy rok szkolny.
 
21 kwietnia rozpoczynamy zapisy na nowy rok szkolny 2018/19. Karty rejestracyjne będą do odebrania w szkole, u p. Marty w sobotę 14 kwietnia. Gorąco zachęcamy do wcześniejszego zapisywania uczniów.
 

3.   Wyjazd na paradę trzeciomajową.
 
5 maja będziemy uczestniczyć w paradzie z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas młodszych (przedszkole i zerówka) mogą jechać tylko pod opieką rodzica, pozostali pod opieką nauczyciela. Zachęcamy serdecznie rodziców do uczestniczenia w paradzie razem ze szkołą. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną podane później.
 

4.   Spotkanie z Parą Prezydencką.
 
19 maja Chicago odwiedzi prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Planujemy wziąć udział w spotkaniu w Parku Milenijnym. Na spotkanie pojadą maturzyści, uczniowie klasy I i II liceum oraz kl.7 i 8. Pozostali uczniowie mogą jechać, ale tylko pod opieką rodzica. Jeśli chcielibyście wziąć udział w spotkaniu z Parą Prezydencką, prosimy zgłaszać się do dyr. Szkoły Anny Siek.
 

5.   Legitymacje szkolne.
 
Jeśli planujecie Państwo wysłać dzieci na wakacje do Polski, zachęcamy do wyrobienia legitymacji uczniowskich. Upoważniają one do zniżkowych przejazdów środkami lokomocji w Polsce oraz do zniżki na bilety do muzeów i parków. Wnioski o wydanie legitymacji są bezpłatne i można je dostać w szkole u dyrektora.
 


Anna Siek, dyrektor Szkoły
 
 
Polska Szkoła Językowa im. Feliksa Konarskiego w Des Plaines otrzymała ze Stowarzyszenia Wspólnota Polska dofinansowanie w wysokości $ 1853.48 ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach sprawowania opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku. Przyznana kwota będzie przeznaczona na wydatki związane z działalnością Szkoły.
 
  
 
                                        
 
27 lutego 2018 roku
 
Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
10 marca będzie miało miejsce poświęcenie Sztandaru Szkoły i przekazanie   go społeczności szkolnej. To bardzo piękna i podniosła uroczystość, na którą serdecznie Was zapraszamy. Chcemy, abyście Państwo i Wasze dzieci - uczniowie naszej Szkoły byli świadkami tego historycznego wydarzenia i mogli w nim uczestniczyć.
Oto kilka ważnych informacji dotyczących soboty 10 marca:
1)   Odwołujemy zajęcia dla grup przedszkolnych i klasy zerowej oraz lekcje religii i zajęcia świetlicowe.
2)   Jest to obowiązkowy dzień zajęć szkolnych dla pozostałych uczniów, choć nie będzie regularnej nauki w klasach.
3)   Uczniowie przychodzą na godz. 9.00 rano odświętnie ubrani i idą do klas. Następnie razem z wychowawcami udadzą się do kościoła św. Stefana Męczennika, by wziąć udział w uroczystej Mszy św., podczas której zostanie poświęcony Sztandar Szkoły. Po zakończeniu Mszy św. przejdą w procesji na salę gimnastyczną, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości: symboliczne wbicie gwoździ, przekazanie Sztandaru uczniom oraz ślubowanie. Ostatnim punktem uroczystości będzie program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów.
4)   Prosimy o odbiór uczniów około godz. 12.30 po południu, po zakończeniu uroczystości.
 
Na uroczystości poświęcenia Sztandaru Szkoły będziemy mieć wielu gości, m.in. konsula RP, przedstawicieli polonijnych organizacji, dyrektorów polonijnych szkół oraz radną 20. okręgu, dlatego dołóżmy wszyscy starań, aby sobotnie wydarzenie wypadło jak najlepiej i było piękną wizytówką naszej Szkoły.
Anna Siek, dyrektor Szkoły

 


21 stycznia 2018 r.
 
Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
 
Za nami okres Bożego Narodzenia i związane z nim uroczystości i imprezy, w których brali udział nasi uczniowie. Warto tu wspomnieć o przedstawieniu jasełkowym wystawianym dwukrotnie: w szkole i w kościele św. Zacharego, szkolnej Wigilii i konkursie kolęd. Serdecznie dziękuję paniom, które przygotowywały te uroczystości: Annie Kulasik, Urszuli Sienko oraz uczniom, którzy brali w nich udział, głównie z klasy czwartej, trzeciej i piątej. Podziękowania składam także pani Małgorzacie Jagodzie za przygotowanie konkursu kolęd.
20 stycznia gościliśmy w naszej szkole panią Izabelę Sienkiewicz, edukatora z Instytutu Pamięci Narodowej. Poprowadziła ona zajęcia z uczniami klas licealnych oraz siódmej i ósmej dotyczące problematyki ratowania  Żydów w okupowanej Polsce. Pani Izabela wręczyła również nagrody laureatom konkursu kolęd, były to karty upomnikowe do księgarni Quo Vadis ufundowane przez szkołę.
Przed nami równie bogaty w wydarzenia i uroczystości czas. Oto, co będzie się działo w ciągu najbliższych kilku tygodni:

27 stycznia
·        zabawa karnawałowa przedszkolaków i uczniów klasy zerowej,
·       półroczna wywiadówka – spotkania z wychowawcami w poszczególnych klasach rozpoczną się 
o godzinie 12.00 w południe. Pół godziny wcześniej, czyli o godz. 11.30 w sali nr 20 będzie spotkanie 
z dyrektorem Szkoły i przedstawicielami Rady Szkoły, na które serdecznie zapraszam. 
·       sprzedaż książek - uczniowie klasy trzeciej będą sprzedawać za symboliczną kwotę różnego rodzaju książki, zarówno polskie, jak i angielskie, dla dzieci i dorosłych. Jest to wspaniała okazja do nabycia po przystępnej cenie wartościowych książek. Dochód uzyskany ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby klasy.
·       studniówka klas maturalnych – nasi uczniowie z klasy trzeciej liceum wezmą udział  w corocznym balu studniówkowym organizowanym w sali bankietowej w Drury Lane. Życzymy wspaniałej zabawy 
w gronie rówieśników z ponad 30 polonijnych szkół  metropolii chicagowskiej.
 
3 lutego – sprzedaż ciasta – na końcówkę karnawału proponujemy zakup domowych wypieków: pączki, faworki, ciasta ciasteczka i chleby. Dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczymy na zakup mikrofonów bezprzewodowych. Pojemniki na ciasto będzie można odebrać w najbliższą sobotę w sali nr 17. Serdecznie proszę o poparcie tej akcji.
 
Anna Siek, dyr. Szkoły
Zmiana terminu zabawy przedszkolaków
 
Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
 
Informujemy, że ze względów organizacyjnych karnawałowa zabawa przedszkolaków została przesunięta z soboty 20 stycznia na sobotę 27 stycznia.
 
 


7 grudnia 2017
 
Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
 
W sobotę 2 grudnia, wizytą św. Mikołaja, rozpoczęliśmy w naszej szkole okres świąteczny. Uczniowie zostali obdarowani paczkami pełnymi słodyczy, które ufundowała firma Lowelli szkolnymi kalendarzami. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły przygotować  to wydarzenie: załatwiły i przywiozły donacje słodyczy, pomogły w pakowaniu paczek i przygotowały kącik dla Mikołaja: pp. Monice Pardale, Marcie Pytel, Annie Witowskiej,  Danucie Blando, Ewie Kowalczuk, Annie Kulasik, Barbarze Rosińskiej, Ewie Zabczyk, Katarzynie Oleksy, Karolinie Przewrockiej, Katarzynie Bielskiej, Beacie Podgórni, Bernadetcie Wolińskiej, p. Hubertowi Szmajdzie oraz p. Tomaszowi Krzemieniowi za wcielenie się w św. Mikołaja. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy ogłosili swoje biznesy 
w naszym szkolnym kalendarzu. Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z usług naszych sponsorów: „Popierajmy tych, którzy nas wspierają”. Mamy jeszcze kilkanaście kalendarzy, gdybyście Państwo chcieli zakupić dodatkowy egzemplarz, prosimy o kontakt z p. Martą Pytel lub dyr. Szkoły Anną Siek.
 
16 grudnia odbędą się jasełka przygotowane przez uczniów kl. IV oraz Wigilia. Wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 9.00 rano. Przedstawienie jasełkowe rozpocznie się  o godz. 10.00 rano na sali gimnastycznej, natomiast szkolną Wigilię planujemy na godz. 11.00.  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, a także uczniów, którzy przychodzą na lekcje religii do naszej szkoły, na program jasełkowy i Wigilię. Zajęcia szkolne zakończymy o godz. 12.30 po południu. Nie będzie tego dnia lekcji religii ani zajęć świetlicowych.
 
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, to czas, gdy „Bóg rodzi się w człowieku”, czas, gdy jesteśmy bardziej życzliwi i wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. Co roku  w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  wspieramy cenne inicjatywy. W tym roku postanowiliśmy wspomóc 
3-letniego Kubusia w walce z rakiem mózgu (informacje o tym zostały już wcześniej rozesłane). 9 i 16 grudnia będzie można składać donacje na ten cel do puszki w sali nr 17. Gorąco apelujemy o poparcie tej akcji.
 
Z okazji najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom radosnego świętowania w gronie najbliższych.
 
Anna Siek, dyr. Szkoły
 
 

 15 listopada 2017 roku
 
Drodzy Rodzice i Opiekunowie!                                                                                             
 
11 listopada, w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, miały miejsce w naszej Szkole dwa wydarzenia. Uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do szkolnej społeczności podczas uroczystości Ślubowania i pasowania na ucznia. Dziękujemy paniom, które opracowały program tej szkolnej imprezy i przygotowały pierwszoklasistów do pięknego zaprezentowania się na scenie: Katarzynie Franczyk, Marcie Góralczyk i Urszuli Sienko, a także uczennicy klasy trzeciej, Julii Mazur za odśpiewanie polskiego hymnu. Słowa podziękowania kierujemy również do rodziców uczniów klasy I za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości, dekorację sali i przygotowanie poczęstunku, a w szczególności do pań: Elizy Idec, Jolanty Szal i Barbary Godowski.
11 listopada mieliśmy również doroczną sprzedaż domowych wypieków. Dziękujemy wszystkim, nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do sukcesu tej akcji: upiekli albo zakupili ciasta, chleby, ciasteczka, pączki oraz inne słodkości. Szczególne podziękowania składamy paniom: Marcie Pytel, Katarzynie Oleksy, Karolinie Przewrocki, Ewelinie Nicasio, Bernadecie Wolińskiej i Beacie Podgórni za usmażenie pączków oraz p. Annie Niewiarowskiej za pomoc w sprzedaży słodkości. 
Z tej akcji uzyskaliśmy $554.00 i przeznaczymy je na ufundowanie Sztandaru Szkoły.
Przypominamy, że w sobotę 25 listopada nie ma zajęć lekcyjnych. 


Świąteczne konkursy:

1. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie w grudniu konkursu na ręcznie wykonane ozdoby choinkowe: bombki, aniołki, mikołajki, jeżyki, grzybki etc. Prosimy o przyniesienie własnoręcznie zrobionych i podpisanych (imię i nazwisko oraz klasa) ozdób choinkowych
do szkoły 9 grudnia. Najładniejsze z nich ozdobią nasze szkolne choinki podczas Jasełek
i szkolnej Wigilii, a zwycięzcy otrzymają nagrody. 
2. Natomiast w styczniu odbędzie się nasz szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w nim. Więcej informacji dotyczących konkursu podamy
w grudniu.
 
Bardzo prosimy o zgłaszanie uczniów grających na instrumentach do wychowawców klas. Chcielibyśmy pokazać nasze szkolne talenty podczas uroczystości poświęcenia Sztandaru Szkoły, 
10 marca 2018 roku.
 
Z okazji Święta Dziękczynienia życzymy państwu wspaniałego rodzinnego świętowania.
 
Anna Siek, dyrektor Szkoły
 
 
 
 25 października 2017 r.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Oto kilka informacji dotyczących najbliższych wydarzeń w naszej szkole.
1.     Wzorem lat ubiegłych będziemy drukować kalendarz ścienny na rok 2018. Każdy uczeń naszej szkoły dostanie go w paczce mikołajkowej. W kalendarzu zamieszczone zostaną zdjęcia poszczególnych klas oraz z różnych wydarzeń i uroczystości szkolnych. Wydanie kalendarza to wspaniała okazja do reklamy Państwa biznesu lub firmy, 
z której usług korzystacie. Osoby zainteresowane umieszczeniem reklamy w kalendarzu mogą kontaktować się do 18 listopada  z panem Hubertem Szmajdą (773) 816-6086 lub panią Martą Pytel (847) 666-7483.
 
      wizytówka (buisness card) - $ 45.00              cała strona - $ 100.00
 
2.     W sobotę 11 listopada uczniowie klasy I zostaną oficjalnie przyjęci do naszej szkolnej społeczności. Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia rozpocznie się o godz. 10.30 w sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich rodziców oraz babcie i dziadków pierwszoklasistów.
Tego dnia będziemy również sprzedawać domowe wypieki (ciasta, ciasteczka i chleby). Gorąco prosimy o poparcie akcji sprzedaży ciasta. Dochód przeznaczymy na ufundowanie Sztandaru Szkoły.

3.     Uroczystość poświęcenia Sztandaru Szkoły zaplanowaliśmy na 10 marca 2018 roku. Podczas niej odbędzie się także symboliczne wbicie gwoździ w drzewce sztandaru. Chcielibyśmy, aby osoby związane z naszą szkołą, 
a zwłaszcza rodzice takie gwoździe ufundowali, wpisując się tym samym na trwałe w historię Szkoły. Koszt ufundowania gwoździa przez osobę prywatną wynosi $ 50.00,     a przez firmę $ 100.00. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z dyrektor Szkoły Anną Siek   (773) 954-9814 do 17 listopada.

4.     Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa główne wejście będzie zamykane o godz. 9.10. Uczniowie spóźniający się powinni wchodzić do szkoły przez salę nr 17. W sezonie jesienno-zimowym, gdy temperatura spadnie poniżej 35 stopni F oraz gdy pada deszcz lub śnieg uczniowie mogą wchodzić do budynku szkoły o godz. 8.50 
i czekać na korytarzu przed swoją salą. Prosimy, aby młodsze dzieci (przedszkolaki i zerówka) przynosiły obuwie na zmianę.    

5.     Na koniec miła wiadomość. 22 października podczas 48. Bankietu Dziedzictwa Kongres Polonii Amerykańskiej Wydział na stan Illinois docenił działalność polonijnych szkół działających pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, przyznając nagrodę Service to Polish Community. Dyplom uznania dla naszej placówki oświatowej zamieściliśmy na szkolnej stronie internetowej w zakładce Aktualności.


Z wyrazami szacunku,
Anna Siek, dyrektor Szkoły 
 

4 września 2017 roku

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Witamy bardzo serdecznie po wakacyjnej przerwie w piątym roku działalności naszej szkoły. Rozpoczynamy rok, w którym czeka nas wiele ciekawych imprez i uroczystości, w tym poświęcenie Sztandaru Szkoły, które zaplanowaliśmy na 10 marca 2018 roku.
Oto kilka ważnych informacji dotyczących pierwszego dnia regularnych zajęć:

1) Rozpoczęcie szkoły. Zajęcia rozpoczynamy 9 września Mszą św. o godz. 9.00 rano w kościele św. Stefana Męczennika odprawioną w intencji nauczycieli, uczniów i rodziców. Uczniowie, którzy czytają lub niosą dary powinni zgłaszać się przed Mszą św. do p. Małgorzaty Jagody. Prosimy wszystkich o wcześniejsze przybycie (8.45), abyśmy mogli rozpocząć punktualnie. Po Mszy św. wychowawcy przejdą z uczniami i rodzicami do sal lekcyjnych, gdzie odbędzie się krótkie spotkanie  i omówienie najważniejszych spraw związanych z organizacją roku szkolnego i wymaganiami 
w poszczególnych klasach. Zachęcamy rodziców do takiego spotkania z nauczycielami. Przypominamy, że 9 września jest dniem regularnych zajęć lekcyjnych i uczniowie powinni mieć ze sobą podręczniki, zeszyty i przybory do pisania, a młodsze również kredki.     

2) Lekcje religii i zajęcia świetlicowe. 9 września odbędą się również lekcje z religii. Przypominamy, że katecheza w naszej szkole trwa 45 min., od 12.45 do 1.30.  Natomiast nie będzie tego dnia zajęć świetlicowych.

3) Drugie śniadanie. Prosimy, aby pierwszego dnia szkoły każde dziecko miało drugie śniadanie i wodę albo sok do picia. Nie będzie możliwości zakupu jedzenia w szkolnym sklepiku. Sklepik rozpocznie swoją działalność 16 września.

4) Punktualne odbieranie uczniów. Bardzo prosimy o puktualne odbieranie dzieci ze szkoły. Uczniowie, którzy nie uczestniczą w lekcjach religii będą wyprowadzani ze szkoły o godz. 12.30 na wysepkę przy wejściu do szkoły i stamtąd powinni zostać odebrani przez rodziców lub opiekunów. Po lekcjach religii o godz. 1.30 katecheci wyprowadzą uczniów w to samo miejsce i stamtąd powinni być odebrani przez rodziców. Bardzo prosimy, aby rodzice nie wchodzili do szkoły i czekali pod salą lekcyjną na swoje dziecko. Jest to wymóg jaki musimy spełniać w związku z wynajmowaniem klas od Archidiecezji Chicago.

5) Zapisy do szkoły i na dyżury.  9 września  będą przyjmowane zapisy do większości klas i na religię. Bardzo prosimy również o zapisywanie się na szkolne dyżury. Grafik szkonych dyżurów będzie dostępny  w sali nr 17.

6) Szkolny piknik. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, uczniów i sympatyków szkoły  na coroczny piknik, który odbędzie się w niedzielę 17 września w Chipewa Woods w Des Plaines (River Rd i Touhy).
 
Gorąco apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa na parkingu podczas przywożenia i odbierania dzieci.
 
Z wyrazami szacunku,
Anna Siek, dyrektor Szkoły
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego