Ogłoszenia – wrzesień 2017

4 września 2017 roku

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Witamy bardzo serdecznie po wakacyjnej przerwie w piątym roku działalności naszej szkoły. Rozpoczynamy rok, w którym czeka nas wiele ciekawych imprez i uroczystości, w tym poświęcenie Sztandaru Szkoły, które zaplanowaliśmy na 10 marca 2018 roku.

Oto kilka ważnych informacji dotyczących pierwszego dnia regularnych zajęć:

1) Rozpoczęcie szkoły. Zajęcia rozpoczynamy 9 września Mszą św. o godz. 9.00 rano w kościele św. Stefana Męczennika odprawioną w intencji nauczycieli, uczniów i rodziców. Uczniowie, którzy czytają lub niosą dary powinni zgłaszać się przed Mszą św. do p. Małgorzaty Jagody. Prosimy wszystkich o wcześniejsze przybycie (8.45), abyśmy mogli rozpocząć punktualnie. Po Mszy św. wychowawcy przejdą z uczniami i rodzicami do sal lekcyjnych, gdzie odbędzie się krótkie spotkanie  i omówienie najważniejszych spraw związanych z organizacją roku szkolnego i wymaganiami 

w poszczególnych klasach. Zachęcamy rodziców do takiego spotkania z nauczycielami. Przypominamy, że 9 września jest dniem regularnych zajęć lekcyjnych i uczniowie powinni mieć ze sobą podręczniki, zeszyty i przybory do pisania, a młodsze również kredki.     

2) Lekcje religii i zajęcia świetlicowe. 9 września odbędą się również lekcje z religii. Przypominamy, że katecheza w naszej szkole trwa 45 min., od 12.45 do 1.30.  Natomiast nie będzie tego dnia zajęć świetlicowych.

3) Drugie śniadanie. Prosimy, aby pierwszego dnia szkoły każde dziecko miało drugie śniadanie i wodę albo sok do picia. Nie będzie możliwości zakupu jedzenia w szkolnym sklepiku. Sklepik rozpocznie swoją działalność 16 września.

4) Punktualne odbieranie uczniów. Bardzo prosimy o puktualne odbieranie dzieci ze szkoły. Uczniowie, którzy nie uczestniczą w lekcjach religii będą wyprowadzani ze szkoły o godz. 12.30 na wysepkę przy wejściu do szkoły i stamtąd powinni zostać odebrani przez rodziców lub opiekunów. Po lekcjach religii o godz. 1.30 katecheci wyprowadzą uczniów w to samo miejsce i stamtąd powinni być odebrani przez rodziców. Bardzo prosimy, aby rodzice nie wchodzili do szkoły i czekali pod salą lekcyjną na swoje dziecko. Jest to wymóg jaki musimy spełniać w związku z wynajmowaniem klas od Archidiecezji Chicago.

5) Zapisy do szkoły i na dyżury.  9 września  będą przyjmowane zapisy do większości klas i na religię. Bardzo prosimy również o zapisywanie się na szkolne dyżury. Grafik szkonych dyżurów będzie dostępny  w sali nr 17.

6Szkolny piknik. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, uczniów i sympatyków szkoły  na coroczny piknik, który odbędzie się w niedzielę 17 września w Chipewa Woods w Des Plaines (River Rd i Touhy).

Gorąco apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa na parkingu podczas przywożenia i odbierania dzieci.

Z wyrazami szacunku,

Anna Siek, dyrektor Szkoły