Ogłoszenia – wrzesień 2016

5 września 2016

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Witam bardzo serdecznie u progu kolejnego roku szkolnego. Wszystkim – uczniom, rodzicom, opiekunom i wychowawcom – życzę ciekawego i szczęśliwego roku szkolnego 2016/2017.

Pierwsze zajecia  odbędą się w najbliższą sobotę, 10 września 2016 roku.

Ø  O godzinie 9.00 rano w kościele św. Stefana Męczennika zostanie odprawiona specjalna msza święta dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Prosimy o przybycie na godzinę 8.45, aby wszyscy mogli spokojnie zająć miejsca i aby msza święta rozpoczęła się punktualnie. Ministranci i uczniowie wyznaczeni do czytań, śpiewu oraz do niesienia darów powinni zgłoszać  się do p. Małgorzaty Jagody lub p. Joanny Szyszki.           

Ø  Po zakończeniu mszy świętej, około godziny 10.00 uczniowie wraz z rodzicami przejdą do klas, gdzie odbędą się krótkie    zebrania wychowawców z rodzicami. Zapraszamy wszystkich rodziców do skorzystania z możliwości zapoznania się z salami lekcyjnymi, z wychowawcami dzieci,  otrzymania podstawowych informacji dotyczących organizacji pracy w szkole i w klasie.

Ø  10 września odbędą się również pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z religii. Zajęcia świetlicowe rozpoczną się 17 września. Również  17 września wznowiona zostanie działalność sklepiku szkolnego.

Ø  Prosimy zadbać o to, aby każde dziecko miało w pierwszym dniu zajęć drugie śniadanie i coś do picia (woda, sok). Uczniowie klas I- VIII oraz liceum powinni przynieść  podstawowe przybory szkolne: zeszyty, ołówki, długopisy oraz w miarę możliwości podręczniki.

Ø  W najbliższą sobotę,  tj. 10 września będą do odebrania zamówione wcześniej podręczniki. Można będzie także wybrać datę i zapisać się na szkolny dyżur. Przypominamy, że każdy rodzic zobowiązany jest do dwóch dyżurów w ciągu roku szkolnego.  Dyżur trwa od godziny 8.45 do 12.45

Ø  Przyjmujemy  jeszcze zapisy do większości klas, na religię i na zajęcia świetlicowe.

Ø  Apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa, szczególnie  w obrębie parkingu przy kościele.

Ø  Zapraszamy całe rodziny na nasz szkolny piknik, który odbędzie się w niedzielę, 18 września w Chippewa Woods w Des Plaines (River Road i Touhy).

                     Anna Witowska, dyrektor Szkoły