Ogłoszenia – wrzesień 2014

2 września,  2014

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!


Witamy bardzo serdecznie u progu nowego roku szkolnego, który rozpoczniemy 6 września 2014 roku. Na pewno wszyscy nasi uczniowie wspaniale wypoczywając podczas wakacji, nabierali sił do zdobywania wiedzy i umiejętności w polskiej szkole.

Informacje związane z pierwszym dniem zajęć:

  • O godzinie 9.00 rano odbędzie się dla uczniów, rodziców i nauczycieli specjalna msza święta. Liczymy, że remont w kościele św. Stefana Męczennika zostanie zakończony zgodnie z planem i będziemy mogli skorzystać z kościoła. W przeciwnym wypadku msza święta odbędzie się w sali gimnastycznej. Prosimy o przybycie na godzinę 8.45, aby wszyscy – szczególnie uczniowie odpowiedzialni za niesienie darów i modlitwę wiernych – mogli spokojnie zająć miejsca. Zadbajmy wspólnie, aby msza święta rozpoczęła się punktualnie!
  • Po zakończeniu mszy świętej, około godziny 10.00 uczniowie wraz z rodzicami przejdą do klas, gdzie odbędą się krótkie zebrania wychowawców z rodzicami. Zapraszamy wszystkich rodziców do skorzystania z możliwości zapoznania się z salami lekcyjnymi, z wychowawcami dzieci, otrzymania informacji dotyczących organizacji pracy w szkole i w klasie oraz zadania pytań.
  • 6 września odbędą się również pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z religii. Zajęcia świetlicowe rozpoczną się 13 września. Również 13 września wznowiona zostanie działalność sklepiku szkolnego.
  • Wszyscy uczniowie, łącznie z przedszkolakami, powinni w pierwszym dniu zajęć przynieść  drugie śniadanie i coś do picia (woda, sok). Powinni też mieć ze sobą podstawowe przybory szkolne: zeszyty, ołówki, długopisy, kredki…, a także podreczniki.
  • W najbliższą sobotę,  tj. 6 września będą do odebrania zamówione wcześniej podręczniki. W sali nr 17 można będzie także wybrać datę i zapisać się na szkolny dyżur. Przypominamy, że każdy rodzic zobowiązany jest do 2 dyżurów w ciągu roku szkolnego.  Dyżur trwa od godziny 8.45 do 12.45.
  • Apelujemy o przestrzeganie zakazu parkowania samochodów na parkingu przy kościele. Jest to podyktowane bezpieczeństwem naszych uczniów.
  • Przyjmujemy jeszcze zapisy do większości klas. Serdecznie zapraszamy.

Anna Witowska, dyrektor Szkoły