Ogłoszenia – styczeń 2018

21 stycznia 2018 r.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Za nami okres Bożego Narodzenia i związane z nim uroczystości i imprezy, w których brali udział nasi uczniowie. Warto tu wspomnieć o przedstawieniu jasełkowym wystawianym dwukrotnie: w szkole i w kościele św. Zacharego, szkolnej Wigilii i konkursie kolęd. Serdecznie dziękuję paniom, które przygotowywały te uroczystości: Annie Kulasik, Urszuli Sienko oraz uczniom, którzy brali w nich udział, głównie z klasy czwartej, trzeciej i piątej. Podziękowania składam także pani Małgorzacie Jagodzie za przygotowanie konkursu kolęd.

20 stycznia gościliśmy w naszej szkole panią Izabelę Sienkiewicz, edukatora z Instytutu Pamięci Narodowej. Poprowadziła ona zajęcia z uczniami klas licealnych oraz siódmej i ósmej dotyczące problematyki ratowania  Żydów w okupowanej Polsce. Pani Izabela wręczyła również nagrody laureatom konkursu kolęd, były to karty upomnikowe do księgarni Quo Vadis ufundowane przez szkołę.

Przed nami równie bogaty w wydarzenia i uroczystości czas. Oto, co będzie się działo w ciągu najbliższych kilku tygodni:

27 stycznia

·        zabawa karnawałowa przedszkolaków i uczniów klasy zerowej,

·       półroczna wywiadówka – spotkania z wychowawcami w poszczególnych klasach rozpoczną się 

o godzinie 12.00 w południe. Pół godziny wcześniej, czyli o godz. 11.30 w sali nr 20 będzie spotkanie 

z dyrektorem Szkoły i przedstawicielami Rady Szkoły, na które serdecznie zapraszam. 

·       sprzedaż książek – uczniowie klasy trzeciej będą sprzedawać za symboliczną kwotę różnego rodzaju książki, zarówno polskie, jak i angielskie, dla dzieci i dorosłych. Jest to wspaniała okazja do nabycia po przystępnej cenie wartościowych książek. Dochód uzyskany ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby klasy.

·       studniówka klas maturalnych – nasi uczniowie z klasy trzeciej liceum wezmą udział  w corocznym balu studniówkowym organizowanym w sali bankietowej w Drury Lane. Życzymy wspaniałej zabawy 

w gronie rówieśników z ponad 30 polonijnych szkół  metropolii chicagowskiej.

3 lutego – sprzedaż ciasta – na końcówkę karnawału proponujemy zakup domowych wypieków: pączki, faworki, ciasta ciasteczka i chleby. Dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczymy na zakup mikrofonów bezprzewodowych. Pojemniki na ciasto będzie można odebrać w najbliższą sobotę w sali nr 17. Serdecznie proszę o poparcie tej akcji.

Anna Siek, dyr. Szkoły