Ogłoszenia – styczeń 2017

7 stycznia, 2017

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

W najbliższą sobotę, 7 stycznia wznawiamy zajęcia w polskiej szkole.  Wszystkie lekcje, religia i zajęcia świetlicowe odbędą się zgodnie z planem. Mamy nadzieję, że dwie wolne soboty, zarówno Państwo jak i nasi uczniowie, wykorzystali na odpoczynek w gronie rodzinnym, na nabranie sił do pracy i nauki w najbliższych miesiącach.

Za nami pełny świątecznych wydarzeń grudzień: odwiedziny św. Mikołaja, konkurs ozdób choinkowych, szkolne jasełka i Wigilia. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w sprawnym przebiegu Wigilii, za przepyszne potrawy, za pomoc w dekoracji sali gimnastycznej i za Waszą obecność w szkole w tym dniu. Dziękujemy za hojność i donacje na naszą szkolną Wigilię: p. J. Wojtaszkowi (opłatki), p. A. Niewiarowskiej ( sztućce), p. K. Głowickiej (talerze), p. M. Lassak (serwetki), p. K.  Potaczek (kubki).

Przed nami równie pracowicie i ciekawie zapowiadający się styczeń.

  • 14 stycznia odbędzie się szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Zachęcamy do udziału w nim naszych uczniów i podtrzymywania pięknej tradycji kolędowania. Informacje, regulamin oraz Karty zgłoszeń można  znaleźć na naszej stronie internetowej: www.konarskips.org
  • 14 stycznia w sklepiku szkolnym sprzedawana będzie pizza. Informujemy też, że w każdą  sobotę (kiedy nie ma pizzy) są do nabycia w sklepiku hot dogi.
  • 14 stycznia zamierzamy się włączyć w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cały dzień będzie obecny w szkole wolontariusz  WOŚP, który przeprowadzi zbiórkę. Jak co roku zebrane fundusze będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych i oddziałów geriatrycznych. W związku z tym prosimy, aby uczniowie włączyli się w tę akcję. Każda, nawet niewielka suma (np. 1 dolar) jest cenna i potrzebna. Uczmy nasze dzieci hojności  i pomocy innym.
  • 21 stycznia nasze grupy przedszkolne będą się bawić podczas kostiumowej zabawy karnawa-łowej. Informacje na ten temat przekażą w najbliższą sobotę nauczycielki przedszkola.
  • W niedzielę,  22 stycznia uczniowie klasy I, III oraz przedszkola B  zaprezentują przedstawienie jasełkowe podczas parafialnego spotkania opłatkowego w kościele św. Zacharego w Des Plaines.

 Rada Pedagogiczna