Ogłoszenia – styczeń 2016

27 stycznia, 2016

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Pierwsze półrocze zajęć zakończyliśmy „mocnym akcentem”. W niedzielę, 17 stycznia w kościele św. Zacharego w Des Plaines nasi uczniowie przedstawili jasełka. Ich występ bardzo się podobał i usłyszałam wiele miłych słów i podziękowań pod adresem zarówno występujących dzieci, jak i nauczycieli, którzy jasełka przygotowali. Dzieci mają zaproszenie do scholi, która istnieje przy tej parafii. Proszę więc rozważyć zapisanie swojego dziecka i stworzenie mu możliwości przeżycia przygody z piosenką religijną. W minioną sobotę wszyscy uczniowie, którzy występowali  w kościele św. Zacharego otrzymali pizzę i batoniki Prince Polo ufundowane przez parafian. 

W sobotę 23 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek, w którym uczestniczyło 16 uczennic. Dzieci znakomicie sobie radziły z tremą, znały słowa przygotowanych utworów  i pięknie je wykonywały. Jury w składzie: p. Joanna Szyszka, p. Marta Pytel 

i p. Ilona Bibrowicz wyłoniło następujących laureatów:

 Grupa I – uczniowie przedszkola i klas młodszych

I miejsce – Stefania Żurek, uczennica klasy III –  „Dzisiaj w Beltejem”

II miejsce – Natalia Gabryel, uczennica klasy I – „Aniołek maleńki jak wróbelek”

III miejsce – Julia  Sitko, uczennica klasy I – „Świeć gwiazdeczko, świeć”

            Grupa II – uczniowie klas IV -VIII

I miejsce – Natalia Nowakowska, uczennica klasy VI – „Lulajże Jezuniu”

II miejsce – Julia Szynal, uczennica klasy VII – „Nie było miejsca”

III miejsce – Pola Zabczyk, uczennica klasy V – „Jezusa narodzonego”

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe, a laureaci statuetki i karty upominkowe do księgarni Quo vadis. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Szkoły.

Dziękuję serdecznie wszystkim rodzicom, którzy w mroźne niedzielne popołudnie przywieźli dzieci do kościoła na występ oraz rodzicom dzieci występujących w konkursie za zachetę do udziału i pomoc w przygotowaniu repertuaru.

W sobotę , 6 lutego odbędzie się nasza zabawa szkolna. W programie hors d’oeuvres, obiad, otwarty bar, słodki stół oraz loteria fantowa. Bawić nas będzie DJ Mario. Zachęcam do udziału i mam nadzieję, że ostatnią sobotę karnawału spędzimy razem. Gromadzimy fanty na loterię i proszę Państwa pomoc w tej kwestii. Na pewno wszyscy posiadamy                            w domu rzeczy, które od dawna leżą nierozpakowane i nieużywane, a mogą  się okazać świetnym fantem. A może                               w miejscu pracy uda się coś „wyprosić” lub w domowym budżecie kilka dolarów nie zrobi większego uszczerbku.   Dochód z loterii przeznaczymy na potrzeby naszych uczniów: wynajęcie autobusów na paradę trzeciomajową                                                                  i nagrody za udział w konkursach. Dodatkowe fundusze, które dzięki hojności Państwa zdobywamy, zawsze w jakiś sposób do Was wracają. To właśnie dochód ze sprzedaży ciasta w listopadzie i ogłoszeń w Kalendarzu umożliwił nam                   przeznaczenie na dwa szkolne  konkursy – ozdob choinkowych i kolęd – kwoty ponad 600 dolarów.

                                                                                                              Z poważaniem, Anna Witowska , dyr. Szkoły