Ogłoszenia przedświąteczne

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!


Zima i okres świąteczny tuż, tuż… Wszyscy przygotowujemy się, aby jak najpełniej przeżyć ten piękny okres.  W związku z tym kilka informacji.

*
 W okresie zimowym, kiedy temperatura spadnie poniżej 32 stopni, uczniowie będą mogli wejść do szkoły już o godzinie 8:50 i na korytarzu oczekiwać na rozpoczęcie zajęć.  Przedszkolaki będą odbierane z sali nr 17 przez p. Sitko lub Rosińską. Tak jak do tej pory po lekcjach i po zajęciach religii uczniowie będą wyprowadzani przez nauczycieli na parking. Prosimy o zadbanie, aby dzieci ubierały się zgodnie z pogodą (ciepłe czapki, rękawiczki).

*
 Uczniowie Przedszkola A i Przedszkola B w okresie zimowym ( o ile to możliwe już od najbliższej soboty) powinni mieć w plecaku obuwie  na zmianę. W salach nr 12 i 13 na podłodze jest wykładzina, dzieci bawią się i siadają na niej; zadbajmy, żeby była sucha i w miarę czysta.

*
 Organizujemy dla naszych uczniów konkurs na ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane. Prosimy, aby każdy uczeń zrobił w domu dowolną ozdobę i przyniósł ją do szkoły 14 grudnia w plastikowym woreczku z kartką zawierającą imię i nazwisko wykonawcy oraz klasę. Techniki
i materiały dowolne – mogą być bombki, aniołki, szyszki, łańcuchy, grzybki … Każda ozdoba powinna mieć pętelkę do zawieszenia na choince. Najładniejsze, najbardziej pomysłowe zostaną nagrodzone, a wszystkie będą ozdabiać naszą szkolną choinkę.

*
 20 grudnia o godzinie 7 wieczorem w kościele św. Stefana odbędzie się parafialny koncert kolęd. Proboszcz Reyes zaprosił nas do udziału w nim. Wystąpią uczniowie klas II, III i IV. Prosimy rodziców uczniów wymienionych klas o pomoc:  wyrażenie zgody na udział dziecka
w koncercie, przywiezienie na próbę 19 grudnia i na koncert, pomoc w opanowaniu słów kolęd. Na pewno jest to dla nas wszystkich wspaniała okazja do włączenia się w życie parafii oraz duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.

*
 21 grudnia organizujemy szkolną Wigilię; uczymy bowiem nie tylko języka polskiego, historii
i geografii, ale także pięknych polskich tradycji i zwyczajów, w które jest tak bogaty okres Bożego Narodzenia. Wizyta św. Mikołaja, Wigilia, łamanie się opłatkiem to te elementy narodowego dziedzictwa, które pielęgnujemy w swoich sercach i chcemy, aby były też bliskie naszym dzieciom i wychowankom. Dziękujemy rodzicom obecnym na zebraniu 23 listopada
i zadeklarowanie pomocy w realizacji tego przedsięwzięcia. Wkrótce wychowawcy klas zwrócą  się do Państwa z prośbą o przygotowanie wigilijnych potraw.                                                                                   

Liczymy na Państwa, Drodzy Rodzice, życzliwość i współpracę.
                  
                                                                                                         Rada Pedagogiczna