Ogłoszenia – październik 2017

 25 października 2017 r.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Oto kilka informacji dotyczących najbliższych wydarzeń w naszej szkole.

1.     Wzorem lat ubiegłych będziemy drukować kalendarz ścienny na rok 2018. Każdy uczeń naszej szkoły dostanie go w paczce mikołajkowej. W kalendarzu zamieszczone zostaną zdjęcia poszczególnych klas oraz z różnych wydarzeń i uroczystości szkolnych. Wydanie kalendarza to wspaniała okazja do reklamy Państwa biznesu lub firmy, 

z której usług korzystacie. Osoby zainteresowane umieszczeniem reklamy w kalendarzu mogą kontaktować się do 18 listopada  z panem Hubertem Szmajdą (773) 816-6086 lub panią Martą Pytel (847) 666-7483.

      wizytówka (buisness card) – $ 45.00              cała strona – $ 100.00

2.     W sobotę 11 listopada uczniowie klasy I zostaną oficjalnie przyjęci do naszej szkolnej społeczności. Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia rozpocznie się o godz. 10.30 w sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich rodziców oraz babcie i dziadków pierwszoklasistów.

Tego dnia będziemy również sprzedawać domowe wypieki (ciasta, ciasteczka i chleby). Gorąco prosimy o poparcie akcji sprzedaży ciasta. Dochód przeznaczymy na ufundowanie Sztandaru Szkoły.

3.     Uroczystość poświęcenia Sztandaru Szkoły zaplanowaliśmy na 10 marca 2018 roku. Podczas niej odbędzie się także symboliczne wbicie gwoździ w drzewce sztandaru. Chcielibyśmy, aby osoby związane z naszą szkołą, 

a zwłaszcza rodzice takie gwoździe ufundowali, wpisując się tym samym na trwałe w historię Szkoły. Koszt ufundowania gwoździa przez osobę prywatną wynosi $ 50.00,     a przez firmę $ 100.00. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z dyrektor Szkoły Anną Siek   (773) 954-9814 do 17 listopada.

4.     Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa główne wejście będzie zamykane o godz. 9.10. Uczniowie spóźniający się powinni wchodzić do szkoły przez salę nr 17. W sezonie jesienno-zimowym, gdy temperatura spadnie poniżej 35 stopni F oraz gdy pada deszcz lub śnieg uczniowie mogą wchodzić do budynku szkoły o godz. 8.50 

i czekać na korytarzu przed swoją salą. Prosimy, aby młodsze dzieci (przedszkolaki i zerówka) przynosiły obuwie na zmianę.    

5.     Na koniec miła wiadomość. 22 października podczas 48. Bankietu Dziedzictwa Kongres Polonii Amerykańskiej Wydział na stan Illinois docenił działalność polonijnych szkół działających pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce, przyznając nagrodę Service to Polish Community. Dyplom uznania dla naszej placówki oświatowej zamieściliśmy na szkolnej stronie internetowej w zakładce Aktualności.

Z wyrazami szacunku,

Anna Siek, dyrektor Szkoły