Ogłoszenia – marzec 2020


Des Plaines, 20 marca 2020 r.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!!

Życie pisze takie scenariusze, o których nawet nie śniło się najbardziej kreatywnym twórcom naszej planety. Niestety, przyszło nam żyć w obliczu wielkiej światowej pandemii strasznego wirusa. Miejmy głęboką nadzieję i wiarę, że wszystkie środki podjęte przez nasze władze już niedługo przyniosą ograniczenie, a następnie zlikwidowanie zagrożenia i że wszyscy będziemy mogli wrócić do normalnego życia i pracy, a nasze dzieci do szkół i przedszkoli.

Jeśli chodzi o naszą Szkołę respektujemy wszelkie wytyczne władz federalnych, stanowych i miejskich. W związku z tym odwołanie zajęć polskiej szkoły zostaje przedłużone do Świąt Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że spotkamy się 18 kwietnia.

W związku z tak długą i nieplanowaną fizyczną nieobecnością w klasach dokladamy wszelkich możliwych starań, by zminimalizować skutki tak długiej przerwy od regularnej nauki. Otrzymaliście zapewne od pań wychowawczyń Waszych dzieci propozycje zajęć, zadań i ćwiczeń, które uczniwie powinni wykonać w sobotnie przedpołudnia w domu i odesłać je do nauczycieli, by mogli wystawić oceny. Bardzo proszę, Was – Rodziców, aby czas w sobotnie przedpołudnia był czasem na polską szkołę. Panie wychowawczynie będą sytematycznie przesyłały materiały i zadania, aby uczniowie mogli pracować w domu. Bardzo proszę, aby uczniowie podeszli do tego poważnie i ze zrozumieniem sytuacji. Państwa współpraca jako Rodziców jest w tej materii ogromnie ważna. Pragnę nadmienić, że panie wychowawczynie będą w czasie trwania polskiej szkoły, czyli od 9.00 do 12.30 dostępne pod telefonem lub emailowo, by odpowiadać na pytania czy wątpliwości. Dotyczy to także lekcji religii.

Serdecznie dziękuję za zrozumienie sytuacji w jakiej znaleźliśmy się wszyscy. Życzę dużo zdrowia, cierpliwości i wytrwałości.

Z wyrazami szacunku i z nadzieją na szybkie spotkanie w szkole

Anna Siek, dyrektor Szkoły