Ogłoszenia – marzec 2018

Des Plaines, 27 marca 2018 roku

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Rok szkolny szybkimi krokami zbliża do końca. Zostało niespełna 2 miesiące nauki. Oto kilka ważnych informacji na najbliższe tygodnie.

1.   Bezpieczeństwo uczniów na parkingu.

Bezpieczeństwo naszych uczniów jest naszym priorytetem, dlatego prosimy, abyście Państwo przyprowadzali rano dzieci do nauczyciela czekającego przed głównym wejściem do budynku szkolnego, a po zajęciach odbierali je bezpośrednio od niego. Nie chcemy, aby uczniowie wędrując między samochodami na parkingu, narażeni byli na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

2.   Zapisy na nowy rok szkolny.

21 kwietnia rozpoczynamy zapisy na nowy rok szkolny 2018/19. Karty rejestracyjne będą do odebrania w szkole, u p. Marty w sobotę 14 kwietnia. Gorąco zachęcamy do wcześniejszego zapisywania uczniów.

3.   Wyjazd na paradę trzeciomajową.

5 maja będziemy uczestniczyć w paradzie z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas młodszych (przedszkole i zerówka) mogą jechać tylko pod opieką rodzica, pozostali pod opieką nauczyciela. Zachęcamy serdecznie rodziców do uczestniczenia w paradzie razem ze szkołą. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną podane później.

4.   Spotkanie z Parą Prezydencką.

19 maja Chicago odwiedzi prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Planujemy wziąć udział w spotkaniu w Parku Milenijnym. Na spotkanie pojadą maturzyści, uczniowie klasy I i II liceum oraz kl.7 i 8. Pozostali uczniowie mogą jechać, ale tylko pod opieką rodzica. Jeśli chcielibyście wziąć udział w spotkaniu z Parą Prezydencką, prosimy zgłaszać się do dyr. Szkoły Anny Siek.

5.   Legitymacje szkolne.

Jeśli planujecie Państwo wysłać dzieci na wakacje do Polski, zachęcamy do wyrobienia legitymacji uczniowskich. Upoważniają one do zniżkowych przejazdów środkami lokomocji w Polsce oraz do zniżki na bilety do muzeów i parków. Wnioski o wydanie legitymacji są bezpłatne i można je dostać w szkole u dyrektora.

Anna Siek, dyrektor Szkoły