Ogłoszenia – marzec 2017

              11 marca,  2017

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Pragniemy poinformować Państwa o najbliższych wydarzeniach w naszej szkole.

·         Rozpoczynamy już przygotowania do kolejnego roku szkolnego – 2017/2018. W sobotę 18 i 25 marca prosimy o odebranie kopert z informacjami dotyczącymi zapisów. Na początku kwietnia informacje te będą dostępne na naszej stronie internetowej: www.konarskips.org

·         W marcu zamierzamy część lekcji w klasach poświęcić Patronowi  szkoły – Feliksowi Konarskiemu. Okazją ku temu są dwie rocznice z Nim związane: 110. rocznica urodzin i 25. rocznica śmierci. Uczniowie klas I-VIII i licealnych wezmą udział w konkursie dotyczącym życia i twórczości Konarskiego. Zadania konkursowe to: wykonywanie maków, ilustrowanie wiersza i opracowanie prezentacji graficznej. Na najlepszych czekają nagrody w postaci karnetów do kina Muvico oraz kart iTune.

·         W sobotę 25 marca odbędą się w naszej szkole finały międzyszkolnego konkursu wiedzy o Feliksie Konarskim. Aby zapewnić naszym gościom – uczniom z innych szkół – odpowiednie  warunki konkursowej rywalizacji, potrzebujemy kilku dodatkowych sal. Dlatego w tym dniu dzieci z przedszkola A (p. B. Rosińska) oraz z przdszkola B (p. D. Sitko), nie będą mieć swoich zajęć.

·         25 grudnia 2016 roku w setną rocznicę śmierci św. brata Alberta Chmielowskiego rozpoczął się rok jubileuszowy poświęcony tej wyjątkowej postaci. Polska szkoła w Chicago nosząca Jego imię organizuje zbiórkę pieniędzy pod haslem „Podziel się chlebem” w myśl słów brata Alberta: „Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”. Pragniemy przyłączyć się do tej akcji. Na lekcjach religii katechetki przybliżą dzieciom postać św. brata Alberta, a w sobotę 18 marca będzie można złożyć ofiarę. Zebrane fundusze zostaną przekazane siostrom albertynkom pracującym                                      z najbiedniejszymi dziećmi w Boliwii i na Syberii.  Zachęcamy i prosimy o ofiarność w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu.

·         W ostatnich tygodniach nasi uczniowie brali udział w kilku konkursach międzyszkolnych i znaleźli się w gronie najlepszych z najlepszych. Oto nazwiska zdobywców punktowanych miejsc: Sabina Fijor (kl. I liceum) -2. miejsce w konkursie „Stawiam na polski”, Natalia Tokarska (kl. I) – 2. miejsce (konkurs recytatorski), Julia Szmajda (kl. I) – 3. miejsce (konkurs piosenki), Claudia Lassak (kl. VI) – 3. miejsce (konkurs pt. Polskie miejsca w Chicago). Gratulujemy!

·         Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspomaganie zainteresowań swoich dzieci, za zachętę do udziału w konkursach i poświęcony czas (przygotowania, transport). Dziękujemy za donacje rzeczowe i finansowe: pp. P. Topor (telewizor), H, Szmajda, R. Kusiak, B. Gabryjel, E. Biernacka. Dziękujemy pp. A. Niewiarowskiej i K. Przewrockiej za bezinteresowną pomoc w soboty, pp. M. Pytel. B. Wolińskiej, K. Oleksy, E. Ruszała za upieczenie pączków, które były sprzedawane 18 marca.

·         Przypominamy, że raz w miesiącu sprzedajemy w naszym szkolnym sklepiku pizzę, natomiast w pozostałe soboty hot dogi. Ze względów organizacyjnych nie jesteśmy w stanie sprzedawać hot dogów w te soboty, kiedy jest pizza. Jeśli dzieci nie lubią lub nie chcą kupić pizzy, prosimy zabezpieczyć im domowe drugie śniadanie. 

                                                                                                                                                Rada Pedagogiczna