Ogłoszenia – listopad 2016

19 listopada 2016 roku

               Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Ø  W minioną sobotę 12 listopada miały miejsce w naszej szkole dwa ważne wydarzenia: ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz coroczna akcja sprzedaży ciasta. Uroczystość ślubowania uświetnili swoją obecnością konsul RP w Chicago, Konrad Zieliński

oraz p. Barbara Kożuchowska. Dziękujemy rodzicom: pp. E. Biernackiej, E. Idec, D. Maciejewskiemu, U. Szczepurze oraz państwu Malec za piękne udekorowanie sali gimnastycznej oraz przygotowanie dzieciom poczęstunku.

Ø  Podziękowania składamy również nauczycielom oraz rodzicom za poparcie naszej akcji sprzedaży ciasta i pieczywa: donacje domowych smakołyków oraz ich zakup. Dochód w kwocie $468.00 przeznaczymy na szkolny sztandar.

Ø  Okres świąteczny tuż, tuż…  Podobnie jak w minionym roku organizujemy dla naszych uczniów dwa koknursy związane z Bożym Narodzeniem. Pierwszy z nich to konkurs na własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Prosimy,  aby uczniowie zrobili w domu dowolną ozdobę i przynieśli ją do szkoły 10 grudnia w plastikowym woreczku z kartką zawierającą imię i nazwisko wykonawcy oraz klasę. Techniki i materiały dowolne – mogą być bombki, aniołki, szyszki, łańcuchy, grzybki… Każda ozdoba powinna mieć pętelkę do zawieszenia ozdoby na choince. Najładniejsze, najbardziej pomysłowe zostaną nagrodzone, a wszystkie będą ozdabiać naszą szkolną choinkę.

Ø  Drugi konkurs to konkurs kolęd i pastorałek, który odbedzie się  14 stycznia 2017 roku. Na początku grudnia uczniowie otrzymają dokładniejsze informacje na jego temat, ale już teraz zachęcamy do udzialu w tym konkursie, którego celem jest popularyzowanie znajomości polskich kolęd.

Ø  W sobotę 26 listopada nie będzie zajęć szkolnych z racji Święta Dziękczynienia. Życzymy, aby to piękne święto upływało Państwu w atmosferze radości i zadumy nad dobrem, którego doświadczyliście w mijającym roku.

                                                                                                                           Rada Pedagogiczna