Ogłoszenia – grudzień 2015

 12 grudnia,  2015 roku

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Przed nami najpięknieszy okres roku: Boże Narodzenie, Wigilia, życzenia, łamanie się opłatkiem, kolędy przy choince, wspomnienia 

i niezapomniane wzruszenia. Te elementy naszego narodowego dziedzictwa pielęgnujemy i pragniemy, aby były bliskie uczniom Polskiej Szkoły im. Feliksa Konarskiego.

19 grudnia organizujemy naszą szkolną Wigilię, która będzie miała miejsce w sali gimnastycznej. Przed Wigilią odbędą się jasełka przygotowywane przez VII i VI klasę.

Plan tego dnia przedstawia się następująco:

 – 9.00-10.00 – próba jasełek. Obowiązkowa obecność i punktualność uczniów biorących udział w jasełkach                                  

– 10.00 – uczniowie niebioracy udziału w jasełkach przychodzą do szkoły (zbiórka  w klasach).

– 10.15 – uczniowie zajmują miejsca w sali gimnastycznej

– 10.00 –  jasełka

 – 11.10-11.30 – przerwa

– około 11.30 – szkolna Wigilia

– około 12.30 – zakończenie wszystkich zajęć w tym dniu

Na Wigilię i jasełka zapraszamy także uczniów uczęszczających do naszej szkoły tylko na religię. Zajęć z religii oraz zajęć  świetlicowych 19 grudnia nie będzie. Uczniom, których rodzice nie odbiorą o godzinie 12.30, zabezpieczamy opiekę do godziny 1.30. Prosimy rodziców z trójek klasowych o współpracę i pomoc w przygotowaniu wigilijnych potraw oraz dekoracji na stoły. Potrawy wigilijne należy przywieźć przed godziną 10.00. Prosimy mieć na uwadze fakt, że w szkole nie mamy dostępu do kuchni, a potrawy powinny być gotowe do podania (ciasto pokrojone).

Mimo usprawiedliwionego gwaru i zamieszania w tym dniu, postarajmy się wszyscy, aby szkolna Wigilia miała uroczysty i dostojny charakter. Porozmawiajmy z dziećmi w domu o ważnych częściach Wigilii: modlitwie, opłatku i składaniu sobie życzeń przed przystąpieniem do konsumpcji.

W minioną sobotę odwiedził naszych uczniów mikołaj i rozdał im prezenty. Dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w „mikołajkową akcję”. Gorące podziękowania kierujemy pod adresem pp.: G. Laskowskiego, 

M. Pardały, H. Szmajdy, rodziców, nauczycieli i uczniów pomagających pakować prezenty, a także pań pełniących w tym dniu dyżur. Dziękujemy pp.: G. Laskowskiemu, Ł.Szczepańskiemu oraz M.Drazkowi za umieszczenie reklam i sponsorowanie wydania szkolnego Kalendarza.

Dziękujemy pp.: Szynal, Mcbride, Komor, Wojtaszek, Buszek, Knyszewski, Berezowska, Wolińska, Podgorni, Pardala za przekazanie $40.00 (depozyt za dyżur) na cele szkoły. Serdeczne podziękowania  składamy pp. K. Oleksy i E. Stuck za obecność 

i bezinteresowną pomoc, poza obowiązkowym dyżurem.

Wzbogaciliśmy się o kolejny świąteczny rekwizyt – przepiękną ruchomą gwiazdę. Wykonał ją i podarował szkole p. Marek Kania. Dziękujemy!

                                                                                                                                           Rada Pedagogiczna