Ogłoszenia – grudzień 2014

13 grudnia,  2014 roku

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Przed nami najpięknieszy okres roku: Boże Narodzenie, Wigilia, życzenia, łamanie się opłatkiem, kolędy przy choince, wspomnienia i niezapomniane wzruszenia.  Te elementy naszego narodowego dziedzictwa pielęgnujemy w polskich szkołach i chcemy, aby były też bliskie uczniom szkoły im. Feliksa Konarskiego.

20 grudnia organizujemy naszą szkolną Wigilię, która będzie miała miejsce w sali gimnastycznej. Przed Wigilią odbędą się jasełka przygotowywane przez klasy IV, V, IIa i IIb. Zdecydowaliśmy się połączyć Wigilię i jasełka, aby ostatni dzień zajęć w grudniu spędzić w całości w świątecznym nastroju.  

Plan tego dnia przedstawia się następująco:

– 10.00 – uczniowie przychodzą do szkoły (zbiórka  w klasach)

– 10.15 – uczniowie zajmują miejsca w sali gimnastycznej

– 10.30 – jasełka

– 11.10 -11.30 –  przerwa

– około 11.30 – szkolna Wigilia

– około 12.30 – zakończenie wszystkich zajęć w tym dniu

Na Wigilię i jasełka zapraszamy także uczniów uczęszczających do naszej szkoły tylko na religię.

Zajęć w z religii 20 grudnia nie będzie. Uczniom, których rodzice nie będą mogli odebrać o godzinie 12.30, zabezpieczamy opiekę do godziny 1.30. Prosimy rodziców z trójek klasowych o współpracę i pomoc w zabezpieczeniu wigilijnych potraw oraz napojów (soki w kartonikach) i dekoracji na stoły. Potrawy wigilijne należy przywieźć przed godziną 10.00. Prosimy mieć na uwadze fakt, że w szkole nie mamy dostępu do kuchni, a potrawy powinny być gotowe do podania (ciasto pokrojone).

W minioną sobotę odwiedził naszych uczniów mikołaj i rozdał uczniom prezenty. Dziękujemy wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w „mikołajkową akcję”. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem: p. Grzegorza Laskowskiego, p. Elżbiety Komor, Moniki Król, Katarzyny Szczepanek, rodziców, nauczycieli i uczniów pomagających pakować prezenty oraz pań pełniących w tym dniu dyżur.

Rozstrzygnięty został konkrs na najpiękniejsze i najciekawsze ozdoby choinkowe. Czterdziestu dziewięciu uczniów  (najwięcej z  zerówki, klasy I, IIa, V i VI) wzięło w naszym konkursie udział, a przyniesione cacka zachwycały pięknem i pomysłowością. Niemożliwe było wybranie kilku najładniejszych ozdób, dlatego też jury postanowilo przyznać nagrody wszystkim uczestnikom. Dziękujemy uczniom i rodzicom, a paniom Bernadecie Wolińskiej i Agnieszce Koszykowskiej za pomoc w ocenianiu ozdób.

                                                                                                                                                  Rada Pedagogiczna