Nowy rok szkolny

Drodzy Rodzice!

10 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023. Oto kilka ważnych informacji dotyczących pierwszego dnia szkoły, jak również szkolnego pikniku.

Pierwszy dzień szkoły – 10 września 2022 r.

– godz. 9.00 rano – spotkanie z nauczycielami w klasach. Nauczyciele wyjdą z napisami klas i zaproszą uczniów razem z rodzicami do klas. W klasach odbędzie się krótkie spotkanie, wybór trójek klasowych. Następnie około godz. 9.50 przejście do kościoła na mszę św.

– godz. 10.00 – msza św. inaugurująca nowy rok szkolny. Zapraszamy wszystkich rodziców do wspólnej modlitwy o bezpieczny i pomyślny rok szkolny.

– około godz. 10.40 – po mszy przerwa na lunch – uczniowie będą mogli zakupić hot dogi w sklepiku, po lunchu rozpoczną się zajęcia lekcyjne w klasach

– godz. 12.30 – zakończenie zajęć – uczniowie, którzy nie zostali zapisani na lekcje religii zostaną wyprowadzeni na zewnątrz, na miejsce porannego spotkania z nauczycielami

12.45 – rozpoczęcie zajęć z religii. Uczniowie zapisani tylko na religię wchodzą do szkoły wejściem przy sali gimnastycznej.

1.30 – koniec zajęć, uczniowie zostaną wyprowadzeni na zewnątrz i stamtąd muszą zostać odebrani osobiście przez rodziców. Uczniowie nie mogą w żadnym wypadku sami dochodzić do czekających w samochodach rodziców.

W kolejne soboty września nauczyciele będą czekać na uczniów na zewnątrz i odbierać od rodziców i zaprowadzać do klas. Rodzice nie będą mogli rano wchodzić do szkoły, by doprowadzić dziecko do klasy. Od października będziecie Państwo podwozić dzieci do właściwych dla danej klasy wejść, tak jak to było w ubiegłym roku.

Szkolny piknik na pożegnanie lata

18 września po 3-letniej przerwie zapraszamy na wszystkich uczniów z całymi rodzinami, znajomymi na wspólne pożegnanie lata, Busse Woods, Grove 4 (Arlington Rd& Higgins) Rozpoczniemy mszą św. o godz. 11.00. Przygotowaliśmy dużo atrakcji i zajęć na dzieci i rodziców, super muzykę, pyszne jedzonko. Wśród piknikowych atrakcji mamy: zabawę z klaunem, pokaz dużych baniek mydlanych, spotkanie z mistrzynią świata w karate, Agatą Smetaniuk i zajęcia sportowe dla dzieci oraz występ magika. Aby pokryć wszystkie wydatki, szukamy sponsorów. Tylko występ magika kosztuje szkołę 500 dolarów. Każda kwota pieniężnej donacji się liczy: 20, 30 50 czy 100 dolarów. W sprawie donacji proszę kontaktować się z dyr. Szkoły Anną Siek, tel. 773 954-9814. Pomóżcie Państwo, abyśmy wspólnymi siłami mogli zorganizować niezapomniane wydarzenie i spędzić czas w miłej, rodzinnej atmosferze.

Gorąco zachęcamy do ufundowania fantów na loterię i reklamy podczas naszego pikniku. Ogłoszenie swojego biznesu, zaprezentowanie produktów czy usług, pomoże Państwu zdobyć klientów, a szkole dodatkowe fundusze. W tej sprawie proszę o kontakt z zastępcą dyrektora Małgorzatą Białas, tel. 773 936-6008.

Przypominamy, że jeszcze do piatku można dokonać zapisów. Proszę nie odkładać decyzji o zapisaniu dzieci na ostatnią chwilę, gdyż nie gwarantujemy miejsca w klasie.

Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom bezpiecznego i udanego roku szkolnego.

Anna Siek, dyrektor Szkoły