Komunikat

Drodzy Rodzice!

Proszę o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi dwóch najbliższych tygodni.

  • 10 grudnia – podczas przerwy na lunch uczniowie będą mogli kupić w szkolnym sklepiku pizzę – 2.00 $ za kawałek
  • tego dnia klasy V-VIII w ramach lekcji religii będą miały spotkanie rekolekcyjne w kościele św. Zachariasza, które poprowadzi ks. Krzysztof Czeczko. Więcej na informacji ten temat znajdziecie Państwo na szkolnej stronie internetowej.
  • 13 grudnia – w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce zachęcamy do przyłączenia się do akcji „Zapal Światło Wolności”. O godz. 7.30 wieczorem zapalmy świeczkę w oknie jako wyraz pamięci o ofiarach stanu wojennego. Więcej informacji na ten temat również znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.
  • 17 grudnia – odbędzie sięszkolna wigilia połączona z wizytą św. Mikołaja. Planujemy rozpocząć świąteczne spotkanie o godz. 10.30 rano na sali gimnastycznej. Rozpoczniemy go zaśpiewaniem kolędy  „Wśród nocnej ciszy”, następnie odczytany będzie fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, błogosławieństwo ks. proboszcza, wspólna modlitwa, symboliczne podzielenie się opłatkiem i złożenie życzeń. W dalszej kolejności spożyjemy zamówione potrawy. Na szkolną wigilię zaproszeni są również uczniowie przychodzący tylko na religię. Bardzo proszę o uregulowanie składki 15.00 $ na wigilijny poczęstunek (dotyczy to wszystkich uczniów). Natomiast Rodziców zapraszamy na kawę i ciasto. Podczas światecznego spotkania uczniowie śpiewać będą kolędy, a grających na instrumentach uczniów zachęcamy zaprezentowania swoich muzycznych umiejętności. Proszę w tej sprawie zgłaszać się do pań wychowawczyń lub katechetek.
  • Podczas świątecznego spotkania odwiedzi nas św. Mikołaj, który obdaruje grzeczne dzieci symbolicznymi prezentami. Spotkanie planujemy zakończyć około 12.30 po południu. Tego dnia nie będzie już lekcji religii. Prosimy o punktualne odebranie uczniów ze szkoły.

Z wyrazami szcunku

Anna Siek, dyrektor Szkoły