Komunikat – październik 2022

Drodzy Rodzice,

rozpoczęliśmy drugi miesiąc nauki w polskiej szkole. Uprzejmie proszę o zapoznanie się z najważniejszymi informacjami obowiązującymi od paździenika.

 1. Wchodzenie i wychodzenie uczniów ze szkoły – od soboty 8 października uczniowie sami wchodzą do budynku szkolnego. Jest to zalecenie szkoły katolickiej. Wejściem głównym (pod daszkiem) wchodzą uczniowie od klasy V do liceum oraz uczniowie uczęszczający tylko na religię, niezależnie do której klasy. Wejściem bocznym (przy ulicy Algonquin) wchodzą uczniowie od przedszkola do klasy IV włącznie. Ten sam układ obowiązuje podczas wychodzenia z budynku po lekcjach.
 2. Wyjazd na przedstawienie – uczniowie klas I –III wyjeżdżają 8 października na przedstawienie pt. „Kopciuszek” do Copernicus Center. Wyjazd o godz. 9.00 rano, opłata $20.00. Proszę Rodziców o przygotowanie drugiego śniadania, gdyż dzieci nie będą miały możliwości zakupu w sklepiku. Lekcje religii odbędą się zgodnie z rozkładem. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, jeśli Rodzice chcieliby pojechać mogą zgłaszać się do wychowawców klas. I-III.  Koszt $20.00.
 3. Zebrania klas sakramentalnych – odbędą się w sobotę 8 października. Panie katechetki przekażą infomacje związane z sakramentami I Komunii Świętej i Bierzmowania. Informacje o czasie i miejscu spotkania zostały wysłane zainteresowanych Rodzicom.
 4. Legitymacje – uprzejmie proszę o wypełnienie druków na legitymacje przez tych Rodziców, którzy jeszcze tego nie zrobili. Formy na legitymacje dostępne są w szkole. Rodziców, którzy odebrali legitymacje przed wakacjami proszę o przyniesienie ich do szkoły w soboty, 8 oraz 15 października.
 5. Opłata za szkołę – serdecznie dziękujemy tym wszystkim z Państwa, którzy uregulowali w całości opłatę za szkołę. Pozostałych prosimy o zapłacenie zaległych sum do piątku 7 października przez Zelle na: pay@konarskips.org. Po tym terminie doliczana będzie dodatkowa opłata w wysokości 40.00 dolarów.
 6. Szkolna wigilia – podobnie jak w ubiegłym roku chcemy zorganizować dla naszych uczniów szkolną wigilię 17 grudnia. Koszt 15.00 dolarów od ucznia. Pieniądze zostaną zebane w pierwszą sobotę listopada.
 7. Zachowanie uczniów w klasach – jesteśmy mocno zaniepokojeni zachowaniem uczniów w klasach i na terenie szkoły. Proszę Rodziców, aby porozmawiali ze swoimi dziećmi na temat poszanowania miejsca i cudzej własności. Jesteśmy gośćmi w sobotę i musimy szanować mienie szkoły katolickiej oraz przedmioty i prace należące do uczniów amerykańskich. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, uczniowie stwarzający tego typu problemy będą musieli opuścić naszą szkołę. Bardzo proszę o poważne potraktowanie tego problemu.
 8. Pizza – 15 paździenika uczniowie będą mogli zakupić pizzę w szkolnym sklepiku: z serem i pepperoni, po 2.00 dolary za kawałek.
 9. Sprzedaż ozdób świątecznych – p. Basia Wiśniowska, która zorganizowała malowanie dla dzieci na naszym szkolnym pikniku będzie 15 października przed szkołą sprzedawać dekoracje świąteczne. Dochód przeznaczy dla „Jaśminu” grupy pomagającej dzieciom specjalnej troski. Bardzo prosimy o poparcie tej akcji.
 10. Wszystkie infomacje dotyczące szkoły, komunikaty będą wysyłane ze szkolnych mailów. Bardzo prosimy o sprawdzenie swoich skrzynek i odbieranie szkolnej poczty.
 11. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe 22 października o godz. 12.45 do kościoła. Modlitwę poprowadzi klasa V z progamu katechetycznego.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania związane ze szkołą badzo proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy: (773) 954-9814, konarskips@gmail.com

Z wyrazami szacunku

Anna Siek, dyrektor Szkoły