KOMUNIKAT 30 LISTOPADA 2023

Drodzy Rodzice,

w najbliższą sobotę wracamy do normalnych zajęć po przerwie z okazji Święta Dziękczynienia. Przed nami 3 soboty grudnia i przerwa świąteczno-noworoczna. Jednak zanim to nastąpi, oto kilka informacji, co czeka  nas w grudniu:

2 grudnia – wizyta św. mikołaja i pizza day. Poszukujemy osoby, która wcieliłaby się w rolę św. mikołaja. Bardzo prosimy o pomoc w tej sprawie, tel. 773 954-9814.

9 grudnia – szkolne eliminacje konkursu ortograficznego „Dyktando Polonijnych Szkół”   dla klas VII-VIII i licealnych.

16 grudnia – szkolna wigilia i jasełka – zapraszamy wszystkich Rodziców oraz uczniów        z programu katechetycznego do spędzenia z nami tego wyjątkowego przedpołudnia. Program jasełkowy w wykonaniu uczniów klasy II i szkolnego chóru zaczynamy o godz. 10.00 na sali gimnastycznej. Uczniowie przychodzą na godzinę 9.00 rano. Po jasełkach rozpoczniemy szkolną wigilię odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, następnie odmówimy modlitwę, zaśpiewamy kolędę i dzieląc się opłatkiem, złożymy sobie życzenia.   A potem symbolicznie pokosztujemy wigilijnych potraw. Na zakończenie tej świątecznej soboty będziemy mieć loterię, którą przygotowaliśmy na nasz szkolny piknik. Mamy dużo ciekawych i cennych nagród, m.in. biżuterię, karty upominkowe, zegarek marki Apple            i wiele, wiele więcej. Fanty na loterię można będzie zobaczyć wkrótce na naszej stronie internetowej: www.konarskips.org. Cena losu na loterię to tylko 5.00 dolarów, można je zakupić w szkole u p. Marty. Zapraszamy do zakupu losów i super zabawy. 

Tego dnia nie będzie już lekcji religii.

Przypomnienia

  1. Prosimy, aby Trójki klasowe zebrały składkę na wigilię – 15.00 dolarów od dziecka. Dziękujemy tym klasom, które już to zrobiły i przekazały pieniądze p. Marcie.
  2. W dalszym ciągu szukamy sponsorów do jubileuszowego pamiętnika. Zachęcamy też do umieszczenia życzeń i gratulacji z okazji 10-lecia. Mogą to być życzenia od rodziny albo klasy (uczniowie składają się po 5.00 lub 8.00 dolarów w zależności od liczby dzieci w klasie i zamieszczają życzenia).  Panie wychowawczynie na pewno pomogą w napisaniu takowych życzeń. Jesteśmy w okresie przedświątecznym, bardzo szczególnym, gdy dzielimy się tym, co mamy i pomagamy sobie wzajemnie. Niech ten jubileuszowy pamiętnik będzie naszym wspólnym dziełem i wspaniałą wizytówką szkoły-jubilatki. Bardzo Państwa o to proszę. Termin nadsyłania reklam, życzeń przedłużamy do 16 grudnia.
  3. Zachęcamy uczniów do udziału w międzyszkolnych konkursach. Jest to okazja do pokazania w polonijnym środowisku, że mamy zdolnych i utalentowanych uczniów. Aktualnie uczniowie, głównie starszych klas mogą brać udział w następujących konkursach plastycznych: Wielcy Polacy, Maria Curie-Skłodowska.Więcej informacji o konkursach możecie Państwo dostać u wychowawczyń.

Z poważaniem

Anna Siek, dyrektor szkoły