KOMUNIKAT – KWIECIEŃ 2023

30 kwietnia 2023 r.

Drodzy Rodzice,

przed nami trzy ostatnie, ale bogate w wydarzenia, soboty roku szkolnego. Bardzo proszę o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi tych dni.

6 maja – parada trzeciomajowa – zbiórka o godz. 9.00 rano, wyjazd 9.15. Uczniowie powinni być ubrani stosownie do pogody i wydarzenia (zalecane ubrania w barwach narodowych, biało-czerwonych). Bardzo proszę, aby uczniowie nie ubierali krótkich spodenek, poszarpanych spodni dzinsowych, mimo mody, gdyż zostaną odesłani do domu. Będzie możliwość ubrania szkolnych koszulek. Mamy zamówione 3 autobusy, więc jeśli ktoś z rodziców, dziadków chciałby z nami jechać, to może. Koszt przejazdu to 5 dolarów od osoby. Proszę zglosić ten fakt do wychowawców danego dziecka do czwartku. Uczniowie nie płacą za wyjazd. Małe dzieci z przedszkola do klasy pierwszej jadą tylko pod opieką rodziców lub dziadków.

13 maja:

  • egzamin maturalny
  • uroczystość I Komunii Świętej, 11.00 rano w kościele św. Zachariasza. Uczniowie z klasy III, którzy nie przystępują    w tym roku do sakramentu Eucharystii powinni być obecni na lekcjach tego dnia.
  • prelekcja p. Agaty Smetaniuk, godz. 9.15 dla uczniów klas licealnych i ósmej dotycząca zasad zdrowego odżywiania się  i stylu życia
  • ostatnie lekcje religii – uczniowie przychodzący tylko na religię otrzymają świadectwa. Zapraszamy ich również z rodzicami na uroczystą mszę św. kończącą rok szkolny.

20 maja – uroczyste zakończenie roku szkolnego, msza św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli połączona z graduacją klasy ósmej i maturalnej o godz. 10.00 rano. Zapraszamy wszystkich rodziców, dziadków na to wydarzenie, jak również uczniów i ich rodziców z programu katechetycznego w naszej szkole. Po mszy św. wychowawcy w klasach rozdadzą uczniom świadectwa szkolne. Nie będzie rozdawania świadectw podczas trwania mszy św. i graduacji.

Ostatni dzień szkoły planujemy zakończyć około godz. 12.00 w południe. Tego dnia nie będzie lekcji religii.

Przypominamy, że trwają zapisy na następny rok szkolny, wszystkie potrzebne formularze znajdują się na naszej stronie internetowej: www.konarskips.org   w zakładce Dla Rodziców.

Prosimy o nieodkładanie zapisów na późniejszy termin.

Z poważaniem

Anna Siek, dyrektor szkoły