Kartka ze szkolnego kalendarza – wrzesień 2015

Upłynął pierwszy miesiąc zajęć w nowym roku szkolnym 2014/2015. Rozpoczęliśmy go mszą świętą celebrowaną przez księdza Pawła Witona. Do wspólnego, radosnego śpiewu mobilizowali p. Mariusz Zych i p. Joanna Szyszka.

 Z powodu remontu kościoła św. Stefana msza święta odbyła się w sali gimnastycznej. Mimo innej scenerii, podobnie jak w ubiegłym roku, miała piękną oprawę i bardzo uroczysty charakter. Przyczyniły się do tego katechetki: Barbara Rosińska, Anna Siek, Bogusia Zieliński, Joanna Szyszka, Aneta Dabrowski oraz koordynator programu katechetycznego Małgorzata Jagoda. Brawo!

Wrzesień upływał jeszcze pod znakiem działań związanych z organizacją roku szkolnego: rozprowadzaniem podręczników, dodatkowymi zapisami, sprawdzaniem i uaktualnianiem list klasowych.

Cieszymy się niezmiernie, ponieważ wzrosła liczba zapisanych uczniów; utworzyliśmy nawet równoległy oddział klasy II. Więcej uczniów uczęszcza na lekcje religii. W bieżącym roku szkolnym do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej przygotowuje się 22 drugoklasistów, a do sakramantu Bierzmowania sześciu uczniów. Ustalone zostały daty tych ważnych w życiu katolickich rodzin wydarzeń. Bierzmowanie odbędzie się 10 kwietnia, natomiast uroczystość Pierwszej Komunii Świętej 9 maja 2015 roku

W klasach panuje już normalny rytm pracy. Uczniowie poznali nowych kolegów i nowe wychowawczynie. Przedszkolaki oswoiły się z otoczeniem i powoli opanowują reguły szkolnego życia.

Nawet jeśli na początku były łzy z powodu rozstania z mamą, to teraz maluchy coraz śmielszym krokiem wchodzą do swoich sal lekcyjnych. Nieomal od pierwszych zajęć 22 pierwszoklasistów rozpoczęło przygotowania do uroczystości ślubowania i pasowania, która została zaplanowana na 8 listopada. Nad próbami czuwa wychowawczyni p. Ewa Zaczyk oraz p. Joanna Szyszka. Ogromnym powodzeniem cieszyła się pierwsza w tym roku szkolnym sprzedaż pizzy. Następna odbędzie się 1 listopada.