Kartka ze szkolnego kalendarza – styczeń 2015

Po świątecznej przerwie nasi uczniowie 10 stycznia powrócili do szkoły. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia był udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku nosiła hasło: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Uczniowie wszystkich klas byli do tej akcji „przygotowani finansowo”. Niektórzy już od rana niecierpliwie dopytywali się, kiedy będą mogli wrzucić swoją donację do specjalnej puszki. Nic dziwnego, że przy takim zaangażowaniu puszka WOŚP wypełniła się całkowicie.

17 stycznia w przepięknie udekorowanej balonami, światełkami i łańcuchami sali odbył się bal przedszkolaka. Tym razem był on prowadzony przez księżniczkę Elsę i królewicza z bajki „Frozen”. Wszystkie dzieci przebrane za bajkowe postacie wirowały w rytm muzyki. Na balu znalazły się między innymi: królewny, wróżki, motylki, pszczółki, spiderman, batman i różne zwierzątka. Poszczególne grupy miały możliwość integracjii podczas wspólnych zabaw oraz zaprezentowania przed rodzicami swoich umiejetności wokalno-tanecznych. Były też konkursy na spostrzegawczość, zagadki oraz zabawy: „Jedzie pociąg”, „Jesteśmy muzykanci”, „Lambada” i ,,Limbo Jack”. Ogromną atrakcją okazało się przedstawienie „Zlotowłosa” z udziałem dzieci oraz czarodziej, który prezentował magiczne sztuczki i wyczarowywał zwierzątka z baloników. Każde dziecko otrzymało takie zwierzątko na własność. Ważnym punktem był także poczęstunek (pizza, słodycze, napoje i owoce) przygotowany przez rodziców. Kolejna zabawa karnawałowa czeka naszych wychowanków dopiero za rok.

Tegoroczne jasełka miały w naszej szkole miejsce w ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem. Przedstawienie jasełkowe było tak udane, że wyszliśmy z propozycją zaprezentowania go w kościele św. Zachariasza w Des Plaines. Ojciec Bartłomiej Kolankiewicz wyraził zgodę i 25 stycznia po polskiej mszy świętej nasi uczniowie wystąpili przed licznie zgromadzonymi parafianami. Oczywiście emocji związanych z występem było wiele – wszak to nowe miejsce, a nie znana z prób szkolna scena! Mimo tremy i obaw występ udał się. Wszyscy pamiętali swoje role, jedynie mikrofony w nowym otoczeniu zbyt często płatały figla. Uczniowie występujący w roli pasterzy, Trzech Króli, Józefa i Maryi, chór, soliści wykonujący piękne, chociaż mniej znane kolędy i pastorałki, a także małe choineczki z przedszkola zebrali gorące brawa i wiele miłych słów. Nagrodą za dodatkowy wysiłek było drugie śniadanie w szkole 31 stycznia. Pizza wszystkim smakowała, czekolady wielu zachowało na późniejszy deser, a mała niespodzianka w białej kopercie też sprawiła ogromną radość.

Styczeń w polskich szkołach kojarzy się ze studniówką. Tegoroczna odbyła się 31 stycznia, po raz kolejny w pięknej sali bankietowej Drury Lane w Oak Brook Terrace. Nasza ósemka licealistów zjawiła sie na parkingu w komplecie, ale jakże odmieniona! Eleganckie wieczorowe sukienki dziewcząt, garnitury i krawaty chłopców zapowiadały „bal” odmienny od dyskotekowej zabawy. Przejazd wygodną limuzyną, uroczyste wejście na salę pod „ racławickimi kosami”, polonez, wspaniała zabawa przy dźwiękach najbardziej porywających do szaleństwa na parkiecie przebojów to tylko niektóre z punktów pragramu Studniówki 2015. Było też oczywiście przejście przez 100 i losowanie stypendiów dla najlepszych uczniów wytypowanych przez poszczególne szkoły. Z naszej szkoły wyróżnienie to przypadło Basi Szynal, ale mimo mocno zaciskanych przez nas kciuków szczęśliwe losy wyciagnęli inni uczniowie.