


W ostatnią sobotę karnawału, 6 lutego odbyła się nasza zabawa karnawałowo-serduszkowa. Do eleganckiej sali bankietowej „Avalon” przybyło około stu osób: rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły, aby wspólnie spędzić czas i przede wszystkim poszaleć na parkiecie. Wszystkim tego wieczoru dopisywały humory, a wspaniały DJ Mario nie pozwolił nikomu posiedzieć przy stoliku. Naszą zabawę zaszczycili również goście honorowi: państwo Katarzyna i Dariusz Szczepanek, p. Ireneusz Kubsik, mąż śp. Haliny Kubsik oraz p. Anna Mścisz z PSFUK w Mount Prospect. Na wszystkich czekał smaczny obiad, słodki stół przygotowany przez Radę Pedagogiczną i otwarty bar serwujący wyśmienite drinki. Bardzo emocjonującym punktem zabawy okazała się loteria. Wśród zgromadzonych ponad trzydziestu fantów znalazły się: dwa ekspresy do kawy, biżuteria, piękne kosze z kosmetykami, słodyczami, kawą i herbatą oraz karty podarunkowe do restauracji, sklepów i zakładów usługowych. Tak bogata i różnorodna loteria była możliwa dzięki staraniom członków Rady Pedagogicznej i Rady Szkoły, a przede wszystkim dzięki ofiarności hojnych donatorów.


Zabawa rodziców zakończyła cykl świątecznych wydarzeń w naszej szkole. Mikołaj, konkurs ozdób choinkowych, jasełka, wspólna Wigilia, zabawa kostiumowa przedszkolaków, konkurs kolęd to ważne elementy nauczana i wychowania. Uczniowie praktycznie poznają tradycje i obrzędy związane z okresem Bożego Narodzenia, rozwijają słownictwo, kształcą swoją wrażliwość. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy nauczycieli, dyrekcji, a także nieocenionemu wsparciu rodziców nasi uczniowie wynoszą wspomnienia i umiejętności, które będą im towarzyszyć w dorosłym życiu.
Luty był miesiącem intensywnych przygotowań uczniów klasy II i klasy VIII do przyjęcia sakramentów: Spowiedzi, pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania.

20 lutego, w ramach przygotowań do Bierzmowania, czworo uczniów
z klasy VIII wzięło udział w dniu skupienia w Indianie. Byli to: Dominika Szal, Natalia Kuprewicz, Kamil Orłów i Adrian Karwowski. Pozostali uczniowie nie mogli wziąć udziału z powodu egzaminów do amerykańskich liceów. Duchowym przewodni-kiem tej pielgrzymki był ks. Stanisław Jankowski. Uczniowie, wraz z młodzieżą z sześciu innych szkół, wyjechali sprzed kościoła św. Jacka o godzinie 9.00 rano. Pierwszym przystankiem była miejscowość St. John w Indianie, gdzie znajduje się, zbudowana w plenerze, Droga Krzyżowa. Każda grupa podążała śladami Jezusa i rozpamiętywała Mękę Chrystusową w szesnastu stacjach, poczynając od Ostatniej Wieczerzy i modlitwy w Ogrodzie Oliwnym, a kończąc na złożeniu Chrystusa do grobu.
Następnie wszyscy pojechali do Sanktuarium Ojców Karmelitów Bosych
w Munster. Zjedli tam smaczny obiad, a resztę czasu wolnego spędzili na zwiedzaniu parku klasztornego. Ostatnią częścią pielgrzymki była msza święta odprawiona przez ks. Stanisława Jankowskiego w klasztornej kaplicy. Wszyscy z uwagą wysłuchali ciekawej homilii, w której ks. Stanisław nawiązywał do swoich młodzieńczych lat. Uduchowieni, pełni wrażeń wrócili po południu do Chicago.

W niedzielę 21 lutego do Sanktuarium Ojców Karmelitów Bosych w Munster udali się, razem
z rodzicami i katechetką Anną Siek, uczniowie klasy drugiej. Tam razem z innymi grupami komunijnymi uczestniczyli w niedzielnej Mszy św. Niewątpliwą atrakcją dla naszych uczniów było zobaczenie pięknego orszaku górali, którzy swoją obecnością
i śpiewami dodali uroku Eucharystii.
Kolejnym etapem niedzielnego wyjazdu był St. Johns, gdzie w Sanktuarium Męki Chrystusa wszyscy wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Rozpoczęli je od wizyty w Wieczerniku, potem towarzyszli Panu Jezusowi podczas Jego modlitwy w ogrodzie Getsemani. Kolejne stacje
i rozważania były czytane przez dzieci i rodziców. Śpiewając pieśni wielkopostne: „Golgotę”, „Rysuję krzyż” uczestnicy Drogi Krzyżowej szli od stacji do stacji, wpatrując się w naturalnej wielkości rzeźby z brązu przedstawiające kolejne sceny z drogi na Golgotę: upadki Pana Jezusa pod ciężarem krzyża, spotkanie z Matką, z Weroniką, z płaczącymi niewiastami, przybicie do krzyża i ukrzyżowanie. Na koniec mieli też możliwość wejść do groty wykutej w skale symbolizującej grób Zbawiciela. Wewnątrz niej, podobnie jak kobiety z Ewangelii, zobaczyli tylko prześcieradło i chustę. Swoją wędrowkę zakończyli przy figurze ukazującej Jezusa Zmartwychwstałego, gdzie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.