Drodzy Rodzice i Opiekunowie!


Witamy bardzo serdecznie u progu nowego roku szkolnego, pierwszego w historii Szkoły Językowej  im. Feliksa Konarskiego.  Dziękujemy wszystkim za zaufanie, za liczne zapisy oraz  pomoc  w urzeczywistnieniu pomysłu utworzenia polskiej szkoły w Des Plaines.

Nowy rok szkolny 2013/2014 rozpoczniemy 7 września mszą świętą w kościele św Stefana Męczennika. Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami.

Informacje związane z pierwszym  dniem zajęć:

– 9.00 – msza święta.  Prosimy o przybycie do kościoła na godzinę 8.45, aby wszyscy – szczególnie uczniowie odpowiedzialni za niesienie darów i modlitwę wiernych – mogli spokojnie zająć miejsca. Zadbajmy wspólnie, aby msza święta rozpoczęła się punktualnie!

– po zakończeniu mszy świętej około godziny 10.00 uczniowie wraz z rodzicami przejdą do klas, gdzie odbędą się krótkie zebrania wychowawców z rodzicami.  Zapraszamy wszystkich rodziców do skorzystania z możliwości zapoznania się z salami lekcyjnymi, z wychowawcami dzieci, otrzymania informacji dotyczących organizacji pracy w szkole i w klasie, zadania pytań.

– 7 września odbędą się również pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia z religii.

– wszyscy uczniowie, również przedszkolaki, powinni w pierwszym dniu zajęć przynieść ze sobą drugie śniadanie i coś do picia (woda,sok ).  

– uczniowie otrzymają 7 września zamówione podręczniki; powinni natomiast mieć ze sobą podstawowe przybory szkolne: zeszyty, ołówki, długopisy, kredki…

– przyjmujemy jeszcze zapisy do większości klas. W najbliższą sobotę,  tj. 7 września będą przyjmowane  po mszy świętej w sali nr 17.

– w sali nr 17 można będzie również wybrać datę i zapisać się na szkolny dyżur. Przypominamy, że każdy rodzic zobowiązany jest do 2 dyżurów w ciągu roku szkolnego. Dyżur trwa od godziny 8.45 do 12.45.